HPL0603-3N3
INDUCTOR 3.3NH +/-0.2NH 0201
product image
HPL0603-3N3 Picture
SeekIC No. : 003466612 Detail
HPL0603-3N3: INDUCTOR 3.3NH +/-0.2NH 0201
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPL0603-3N3
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: HPL Manufacturer: Susumu
Inductance: 3.3nH Current: 310mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Maximum Operating Temperature : + 105 C Type: Thin Film
Tolerance: ±0.2nH Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 660 mOhm Max Q @ Freq: 10 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant: 7GHz Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Digi-Reel®Alternate Packaging
Inductance: 3.3nH
Tolerance: ±0.2nH
Frequency - Self Resonant: 7GHz
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Q @ Freq: 10 @ 300MHz
DC Resistance (DCR): 660 mOhm Max
Type: Thin Film
Current: 310mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationHPL0603-3N3
VendorSusumu Co Ltd
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance3.3nH
Tolerance±0.2nH
TypeAlumina Core
Current 310mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq10 @ 300MHz
Self Resonant Freq7GHz
DC Resistance (DCR)660.0 mOhm Max