HPL0603-6N8
INDUCTOR 6.8NH 5% 0201 SMD
product image
HPL0603-6N8 Picture
SeekIC No. : 003466594 Detail
HPL0603-6N8: INDUCTOR 6.8NH 5% 0201 SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPL0603-6N8
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: HPL Manufacturer: Susumu
Inductance: 6.8nH Current: 220mA
Common Mode Rejection Ratio (Min) : 58 dB Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: - Type: Thin Film
Tolerance: ±5% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 1 Ohm Max Q @ Freq: 10 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant: 6GHz Material - Core: -
Package / Case: 0201 (0603 Metric) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Tolerance: ±5%
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Inductance: 6.8nH
Frequency - Self Resonant: 6GHz
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
DC Resistance (DCR): 1 Ohm Max
Q @ Freq: 10 @ 300MHz
Current: 220mA
Type: Thin Film
Packaging: Cut Tape (CT)
Series: HPL
Manufacturer: Susumu
Parameters:
Technical/Catalog InformationHPL0603-6N8
VendorSusumu Co Ltd
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance6.8nH
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeAlumina Core
Current 220mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq10 @ 300MHz
Self Resonant Freq6GHz
DC Resistance (DCR)1.000 Ohm Max