HPS0581002JPB15
Thick Film Resistors - Through Hole HPS 58 10K 5% 150PPM BL20 e1
product image
HPS0581002JPB15 Picture
SeekIC No. : 001412486 Detail
HPS0581002JPB15: Thick Film Resistors - Through Hole HPS 58 10K 5% 150PPM BL20 e1
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPS0581002JPB15
Mfg:
Vishay/Sfernice
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Resistance : 10 KOhms Tolerance : 5 %
Power Rating : 1 Watt Temperature Coefficient : 150 PPM / C
Series : HPS Termination Style : Axial
Voltage Rating : 300 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 200 C
Dimensions : 2.4 mm Dia. x 6.5 mm L
Description
Packaging :
Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient : 150 PPM / C
Voltage Rating : 300 Volts
Termination Style : Axial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 200 C
Power Rating : 1 Watt
Resistance : 10 KOhms
Series : HPS