HPS3000-9
Linear and Switching Power Supplies 3000 W 48V Module 1U POE Compliant
product image
HPS3000-9 Picture
SeekIC No. : 002755193 Detail
HPS3000-9: Linear and Switching Power Supplies 3000 W 48V Module 1U POE Compliant
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HPS3000-9
Mfg:
Emerson / Astec Power
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Switching Supplies Commercial/Medical : Commercial
Output Power Rating : 3 KW Input Voltage : 90 VAC to 264 VAC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 48 VDC
Output Current (Channel 1) : 62 A Mounting Style : Rack
Dimensions : 12.9 in L x 4.2 in W
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Product : Switching Supplies
Input Voltage : 90 VAC to 264 VAC
Number of Outputs : 1
Commercial/Medical : Commercial
Output Voltage (Channel 1) : 48 VDC
Mounting Style : Rack
Output Power Rating : 3 KW
Output Current (Channel 1) : 62 A