HR40-12-B2-1
BATTERY VRLA 12V 160W/CELL
product image
HR40-12-B2-1 Picture
SeekIC No. : 002846246 Detail
HR40-12-B2-1: BATTERY VRLA 12V 160W/CELL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HR40-12-B2-1
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: HR Manufacturer: B B Battery
Battery Chemistry: Lead Acid Battery Cell Size: 12V
Acquisition Sensitivity : - 138 dBm Voltage - Rated: 12V
Capacity: 38Ah Size / Dimension: 8.33" L x 5.14" W x 6.67" H (211.5mm x 130.5mm x 169.5mm)
Description
Battery Chemistry: Lead Acid
Battery Cell Size: 12V
Voltage - Rated: 12V
Termination Style: Nut and Bolt, M5
Manufacturer: B B Battery
Series: HR
Size / Dimension: 8.33" L x 5.14" W x 6.67" H (211.5mm x 130.5mm x 169.5mm)
Capacity: 38Ah
Parameters:
Technical/Catalog InformationHR40-12-B2-1
VendorB B Battery
CategoryBatteries
Voltage - Rated 12V
Capacity38Ah
RechargeabilityYes
Termination StyleNut/Bolt, M5
Size / Dimension8.27" L x 5.08" W x 6.61" H (210mm x 129mm x 168mm)