HRPG-150-12
Linear and Switching Power Supplies 156W 12V 13A Energy Star
product image
HRPG-150-12 Picture
SeekIC No. : 002758469 Detail
HRPG-150-12: Linear and Switching Power Supplies 156W 12V 13A Energy Star
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HRPG-150-12
Mfg:
Mean Well
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Linear Supplies Commercial/Medical : Commercial
Output Power Rating : 156 W Input Voltage : 85 VAC to 264 VAC, 120 VDC to 370 VDC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 12 VDC
Output Current (Channel 1) : 13 A Mounting Style : Chassis
Dimensions : 152.5 mm L x 97 mm W
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 12 VDC
Mounting Style : Chassis
Commercial/Medical : Commercial
Product : Linear Supplies
Input Voltage : 85 VAC to 264 VAC, 120 VDC to 370 VDC
Output Current (Channel 1) : 13 A
Output Power Rating : 156 W