HSC30DREN-S93
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET
product image
HSC30DREN-S93 Picture
SeekIC No. : 003146253 Detail
HSC30DREN-S93: CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HSC30DREN-S93
Card Type: Non Specified - Dual Edge Gender: Female
Number of Positions/Bay/Row: 30 Gate-Emitter Leakage Current : 0.4 uA
Number of Positions: 60 Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Number of Rows: 2 Pitch: 0.100" (2.54mm)
Features: - Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Termination: Solder Eyelet(s) Contact Material: Beryllium Copper
Number of Rows: 2
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Features: -
Contact Finish: Gold
Flange Feature: -
Card Type: Non Specified - Dual Edge
Number of Positions: 60
Packaging: Tray
Series: -
Card Thickness: 0.093" (2.36mm)
Termination: Solder Eyelet(s)
Color: Blue
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions/Bay/Row: 30
Contact Material: Beryllium Copper
Parameters:
Technical/Catalog InformationHSC30DREN-S93
VendorSullins Connector Solutions
CategoryConnectors
Card Thickness0.093" (2.36mm)
Card TypeDual Edge
Contact FinishGold
Mounting TypeFree Hanging (In-Line), Solder Eyelet
Features-
Number of Positions 60
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
ColorBlue