HSM636-50.0000MHZ
OSC HCMOS 5V 50.000MHZ SMD
product image
HSM636-50.0000MHZ Picture
SeekIC No. : 004366176 Detail
HSM636-50.0000MHZ: OSC HCMOS 5V 50.000MHZ SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HSM636-50.0000MHZ
Mfg:
Connor-Winfield
  • Qty
  • 1~33
Parameters:
Technical/Catalog InformationHSM636-50.0000MHZ
VendorConnor-Winfield
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency50MHz
Package / CaseSMD 11mm x 6.35mm
PackagingTube
Supply Voltage5V
TypeStandard
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency Stability±100ppm
Supply Current50mA
Other Names HSM636 50 0000MHZ