HTC0603-1E-1R8-J-L5
CAP THIN FILM 1.8PF 25V 0201
product image
HTC0603-1E-1R8-J-L5 Picture
SeekIC No. : 002996776 Detail
HTC0603-1E-1R8-J-L5: CAP THIN FILM 1.8PF 25V 0201
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HTC0603-1E-1R8-J-L5
Series: HTC Manufacturer: Susumu
Capacitance: 1.8pF Voltage - Rated: 25V
Tolerance: ±5% Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 0201 (0603 Metric) Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Features: General Purpose Propagation Delay Time : 13.1 ns
Packaging: Cut Tape (CT) Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Features: General Purpose
Capacitance: 1.8pF
Voltage - Rated: 25V
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series: HTC
Manufacturer: Susumu
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max): 0.012" (0.31mm)
Packaging: Cut Tape (CT)
Parameters:
Technical/Catalog InformationHTC0603-1E-1R8-J-L5
VendorSusumu Co Ltd (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance1.8pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±5%
FeaturesGeneral Purpose
Maximum Temperature-40°C ~ 85°C