HTC0603-1E-R15-T35-L5
CAP THIN FILM 0.15PF 25V 0201
product image
HTC0603-1E-R15-T35-L5 Picture
SeekIC No. : 002996610 Detail
HTC0603-1E-R15-T35-L5: CAP THIN FILM 0.15PF 25V 0201
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HTC0603-1E-R15-T35-L5
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: HTC Manufacturer: Susumu
Capacitance: 0.15pF Voltage - Rated: 25V
Tolerance: ±0.035pF Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 0201 (0603 Metric) Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Features: General Purpose Propagation Delay Time : 13.1 ns
Packaging: Tape & Reel (TR) Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Description
Mounting Type: Surface Mount
Features: General Purpose
Voltage - Rated: 25V
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series: HTC
Manufacturer: Susumu
Tolerance: ±0.035pF
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max): 0.012" (0.31mm)
Capacitance: 0.15pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationHTC0603-1E-R15-T35-L5
VendorSusumu Co Ltd (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance0.15pF
Voltage - Rated 25V
Tolerance±0.035pF
PackagingCut Tape (CT)
FeaturesGeneral Purpose
Maximum Temperature-40°C ~ 85°C