HTNSP-M3-6.4-19-I/S
WHITE HEX THREADED NYLON-STURDI
product image
HTNSP-M3-6.4-19-I/S Picture
SeekIC No. : 003449502 Detail
HTNSP-M3-6.4-19-I/S: WHITE HEX THREADED NYLON-STURDI
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HTNSP-M3-6.4-19-I/S
Quick Details
Series: HTNSP Manufacturer: Richco Plastic Co
Type: Hex Threaded, Male/Female Size: 0.250" (6.35mm) 1/4" Hex
Input Offset Voltage : 0.9 mV Thread/Screw/Hole Size: M3 Thread
Length - Overall: 0.984" (25.00mm) Material: Nylon, Brass Insert
Color: Natural Plating: -
Description
Plating: -
Color: Natural
Thread/Screw/Hole Size: M3 Thread
Type: Hex Threaded, Male/Female
Length - Overall: 0.984" (25.00mm)
Between Board Height: 0.748" (19.00mm)
Manufacturer: Richco Plastic Co
Size: 0.250" (6.35mm) 1/4" Hex
Material: Nylon, Brass Insert
Series: HTNSP
Parameters:
Technical/Catalog InformationHTNSP-M3-6.4-19-I/S
VendorRichco Plastic Co
CategoryHardware, Fasteners, Accessories
Between Board Height 0.748" (19.0mm)
ColorNatural
Length - Overall0.984" (25.0mm)
MaterialNylon, Brass Insert
Plating-
Size0.250" (6.4mm) 1/4" Hex