HYB18RL25632AC
Features: `256 Megabit (256M)`0.17m process technology`Cyclic bank addressing for maximum data out bandwidth`Organization 8M x 32, 16M x 16 in 8 banks`Non-multiplexed addresses`Non-interruptible sequential bursts of 2 (2-bit prefetch) and 4 (4-bit prefetch), DDR`Up to 600Mb/sec/pin data rate`Progr...
product image
HYB18RL25632AC Picture
SeekIC No. : 004368549 Detail
HYB18RL25632AC: Features: `256 Megabit (256M)`0.17m process technology`Cyclic bank addressing for maximum data out bandwidth`Organization 8M x 32, 16M x 16 in 8 banks`Non-multiplexed addresses`Non-interruptible seq...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HYB18RL25632AC
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Features:
`256 Megabit (256M)
`0.17m process technology
`Cyclic bank addressing for maximum data out bandwidth
`Organization 8M x 32, 16M x 16 in 8 banks
`Non-multiplexed addresses
`Non-interruptible sequential bursts of 2 (2-bit prefetch) and 4 (4-bit prefetch), DDR
`Up to 600Mb/sec/pin data rate
`Programmable Read Latency (RL) of 5..6
`Data valid signal (DVLD) activated as Read Data is available
`Data Mask signals (DM0 / DM1) to mask first and second part of write data burst
`IEEE 1149.1 compliant JTAG Boundary Scan
`Pseudo-HSTL 1.8V IO Supply
`Internal autoprecharge
`Package T-FBGA 144
`2.5V VEXT, 1.8V VDD, 1.8V VDDQ
Specifications
Storage temperature range ................ 55 to + 150 °C
Input/output pins voltage................ 0.3 to VDDQ + 0.3V
Inputs and VREF voltage ................ 0.3 to VDDQ + 0.3V
Power supply voltage VDD .................. 0.3 to + 2.1V
Power supply voltage VEXT .................. 0.3 to + 2.8V
Power supply voltage VDDQ .................. 0.3 to + 2.1V
Junction Temperature ..................... 0°C to 100°C