HYB18T1G400AF
Features: •High Performance: Speed Sorts -5DDR2-400 -3.7DDR2-533 -3SDDR2-667 -3DDR2-667 Units Bin (CL-tRCD-TRP) 3-3-3 4-4-4 5-5-5 4-4-4 tck max. Clock Frequency 200 266 333 MHz Data Rate 400533667Mb/s/pin 400 533 667 Mb/s/pin CASLatency (CL) 3 4...
product image
HYB18T1G400AF Picture
SeekIC No. : 004368578 Detail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HYB18T1G400AF
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Features:
High Performance:
Speed Sorts
-5
DDR2
-400
DDR2
-533
SDDR2
-667
-667
Units
Bin (CL-tRCD-TRP) 3-3-3 4-4-4 5-5-5 4-4-4 tck
max. Clock Frequency 200 266 333 MHz
Data Rate 400533667Mb/s/pin 400 533 667 Mb/s/pin
CASLatency (CL) 3 4 5 4 tck
tRCD15151512ns 15 15 15 12 ns
tRP 15 15 15 12 ns
tRAS 40 45 45 45 ns
tRC 55 60 60 57 ns
•1.8V ± 0.1V Power Supply 1.8 V ± 0.1V (SSTL_18) compatible) I/O
•DRAM organisations with 4, 8 and 16 data in/outputs
•CAS  Latency: 3, 4 and 5
•Burst Length: 4 and 8
Description
The DDR2 devices HYB18T1G400AF operate with a 1.8V +/-0.1V power supply and are available in FBGA packages.