HYB514400BJL-50
product image
HYB514400BJL-50 Picture
SeekIC No. : 004369052 Detail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HYB514400BJL-50
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Pinout
  Connection Diagram
Description
The following is about the absolute maximum ratings of HYB514400BJL-50: (1)operating temperature range: 0 to 70; (2)storage temperature range: -55 to 150; (3)input/output voltage: -1 to +7V; (4)power supply voltage: -1 to +7V; (5)data out current: 50mA.
The electrical characteristics of the HYB514400BJL-50 are: (1)input high voltage: 2.4V min and VCC+0.5V max; (2)input low voltage: -1.0V min and 0.8V max; (3)output high voltage(IOUT=-5mA): 2.4V min; (4)output low voltage(IOUT=4.2mA): 0.4V max; (5)input leakage current, any input(0V<Vin<7, all other input=0V): -10A min and 10A max; (6)output leakage current, (DO is disabled, 0V<VOUT<VCC): -10A min and 10A max; (7)standby VCC supply current(RAS=CAS=Vin): 2mA max.