ICL1220002-01
Thermistors - NTC 20Ohm 2-Pin Thermistor
product image
ICL1220002-01 Picture
SeekIC No. : 00691136 Detail
ICL1220002-01: Thermistors - NTC 20Ohm 2-Pin Thermistor
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ICL1220002-01
Mfg:
Honeywell
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Resistance : 20 Ohms Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial Operating Temperature Range : - 40 C to + 185 C
Current Rating : 2 Amps Dimensions : 9.5 mm Dia. x 5 mm W
Description
Package / Case :
Packaging :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Resistance : 20 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 185 C
Dimensions : 9.5 mm Dia. x 5 mm W