ICS345RIP
IC VERSACLOCK SYNTHESIZER 20QSOP
product image
ICS345RIP Picture
SeekIC No. : 003479525 Detail
ICS345RIP: IC VERSACLOCK SYNTHESIZER 20QSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ICS345RIP
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: VersaClock™ Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Type: Clock/Frequency Synthesizer PLL: Yes with Bypass
Input: Clock, Crystal Output: LVCMOS
Number of Circuits: 1 Ratio - Input:Output: 1:9
Differential - Input:Output: No/No Frequency - Max: 200MHz
Divider/Multiplier: No/Yes Package / Case : HTSSOP-20
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 20-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package: 20-QSOP
Description
Number of Circuits: 1
Differential - Input:Output: No/No
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tube
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
PLL: Yes with Bypass
Frequency - Max: 200MHz
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output: LVCMOS
Type: Clock/Frequency Synthesizer
Package / Case: 20-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Input: Clock, Crystal
Ratio - Input:Output: 1:9
Divider/Multiplier: No/Yes
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Series: VersaClock™
Parameters:
Technical/Catalog InformationICS345RIP
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
TypeClock Synthesizer
Number of Outputs9
InputClock, Crystal
OutputLVCMOS
Frequency-Max200MHz
Package / Case20-QSOP
PackagingTube