ICS345RP
IC VERSACLOCK SYNTHESIZER 20QSOP
product image
ICS345RP Picture
SeekIC No. : 003479529 Detail
ICS345RP: IC VERSACLOCK SYNTHESIZER 20QSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ICS345RP
  • Unit Price
  • Negotiable
Input: Clock, Crystal Output: LVCMOS
Number of Circuits: 1 Ratio - Input:Output: 1:9
Differential - Input:Output: No/No Frequency - Max: 200MHz
Divider/Multiplier: No/Yes Package / Case : HTSSOP-20
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 20-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tube
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
PLL: Yes with Bypass
Frequency - Max: 200MHz
Output: LVCMOS
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Type: Clock/Frequency Synthesizer
Package / Case: 20-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Parameters:
Technical/Catalog InformationICS345RP
TypeClock Synthesizer
OutputLVCMOS
Frequency-Max200MHz
Package / Case20-QSOP
PackagingTube