ICS345RPLFT
IC VERSACLOCK SYNTHESIZER 20QSOP
product image
ICS345RPLFT Picture
SeekIC No. : 003479531 Detail
ICS345RPLFT: IC VERSACLOCK SYNTHESIZER 20QSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ICS345RPLFT
Input: Clock, Crystal Output: LVCMOS
Supply Current : 2.8 mA at 5 V Number of Circuits: 1
Ratio - Input:Output: 1:9 Differential - Input:Output: No/No
Frequency - Max: 200MHz Divider/Multiplier: No/Yes
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 20-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
PLL: Yes with Bypass
Frequency - Max: 200MHz
Output: LVCMOS
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Type: Clock/Frequency Synthesizer
Package / Case: 20-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Parameters:
Technical/Catalog InformationICS345RPLFT
TypeClock Synthesizer
OutputLVCMOS
Frequency-Max200MHz
Package / Case20-QSOP
PackagingTape & Reel (TR)