ICS844003BG-01LF
IC SYNTHESIZER 3LVDS 24-ETSSOP
product image
ICS844003BG-01LF Picture
SeekIC No. : 003478919 Detail
ICS844003BG-01LF: IC SYNTHESIZER 3LVDS 24-ETSSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ICS844003BG-01LF
  • Qty
  • 0~62
Quick Details
Series: HiPerClockS™, FemtoClock™ Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Type: Frequency Synthesizer PLL: Yes with Bypass
Input: LVCMOS, LVTTL, Crystal Output: LVDS
Number of Circuits: 1 Ratio - Input:Output: 2:3
Differential - Input:Output: No/Yes Frequency - Max: 680MHz
Divider/Multiplier: Yes/No Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Package / Case : HTSSOP-20 Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package: 24-TSSOP
Description
Number of Circuits: 1
Divider/Multiplier: Yes/No
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tube
PLL: Yes with Bypass
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Differential - Input:Output: No/Yes
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Package / Case: 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Ratio - Input:Output: 2:3
Type: Frequency Synthesizer
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Input: LVCMOS, LVTTL, Crystal
Series: HiPerClockS™, FemtoClock™
Output: LVDS
Frequency - Max: 680MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationICS844003BG-01LF
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
TypeFrequency Synthesizer
Number of Outputs3
InputLVCMOS, LVTTL
OutputLVDS
Frequency-Max680MHz
Package / Case24-TSSOP
PackagingTube