ICS844004AGI-04LFT
IC SYNTHESIZER 4LVDS 24-TSSOP
product image
ICS844004AGI-04LFT Picture
SeekIC No. : 003478925 Detail
ICS844004AGI-04LFT: IC SYNTHESIZER 4LVDS 24-TSSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ICS844004AGI-04LFT
Quick Details
Series: HiPerClockS™, FemtoClock™ Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Type: Frequency Synthesizer PLL: Yes
Input: LVCMOS, LVTTL, Crystal Output: LVDS
Number of Circuits: 1 Ratio - Input:Output: 2:4
Differential - Input:Output: No/Yes Frequency - Max: 680MHz
Divider/Multiplier: Yes/No Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Package / Case : TQFN EP Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package: 24-TSSOP
Description
PLL: Yes
Number of Circuits: 1
Divider/Multiplier: Yes/No
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Differential - Input:Output: No/Yes
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Package / Case: 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Type: Frequency Synthesizer
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Packaging: Tape & Reel (TR)
Input: LVCMOS, LVTTL, Crystal
Ratio - Input:Output: 2:4
Series: HiPerClockS™, FemtoClock™
Output: LVDS
Frequency - Max: 680MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationICS844004AGI-04LFT
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
TypeFrequency Synthesizer
Number of Outputs4
InputLVCMOS, LVTTL
OutputLVDS
Frequency-Max680MHz
Package / Case24-TSSOP
PackagingTape & Reel (TR)