ICS9154A-27CS16T
IC FREQUENCY GENERATOR 16-SOIC
product image
ICS9154A-27CS16T Picture
SeekIC No. : 003473820 Detail
ICS9154A-27CS16T: IC FREQUENCY GENERATOR 16-SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ICS9154A-27CS16T
Quick Details
Series: - Operating Supply Voltage : 5.5 V
Differential - Input:Output: No/No Frequency - Max: 140MHz
Voltage - Supply: 2.97 V ~ 5.5 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Number of Circuits: 1
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Type: Clock/Frequency Generator
Frequency - Max: 140MHz
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply: 2.97 V ~ 5.5 V
Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Parameters:
Technical/Catalog InformationICS9154A-27CS16T
TypeFrequency Generator
Voltage - Supply3 V ~ 5.5 V
OutputClock
Frequency-Max140MHz
Package / Case16-SOIC
PackagingTape & Reel (TR)