IDT6116LA45SO
IC SRAM 16KBIT 45NS 24SOIC
product image
IDT6116LA45SO Picture
SeekIC No. : 003559282 Detail
IDT6116LA45SO: IC SRAM 16KBIT 45NS 24SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT6116LA45SO
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Format - Memory: RAM Memory Type: SRAM - Asynchronous
Memory Size: 16K (2K x 8) THD plus Noise : 1.5 %, 0.4 %
Speed: 45ns Interface: Parallel
Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Supplier Device Package: 24-SOIC
Description
Series: -
Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V
Packaging: Tube
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Memory Size: 16K (2K x 8)
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Speed: 45ns
Memory Type: SRAM - Asynchronous
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)