IDT6116LA45SOI
IC SRAM 16KBIT 45NS 24SOIC
product image
IDT6116LA45SOI Picture
SeekIC No. : 003550244 Detail
IDT6116LA45SOI: IC SRAM 16KBIT 45NS 24SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT6116LA45SOI
Memory Size: 16K (2K x 8) Speed: 45ns
THD plus Noise : 1.5 %, 0.4 % Interface: Parallel
Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Supplier Device Package: 24-SOIC
Description
Series: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V
Packaging: Tube
Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package: 24-SOIC
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT6116LA45SOI
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory TypeSRAM
InterfaceParallel
Package / Case24-SOIC (7.5mm Width)
PackagingTube
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V