IDT6116SA45SO8
IC SRAM 16KBIT 45NS 24SOIC
product image
IDT6116SA45SO8 Picture
SeekIC No. : 003557685 Detail
IDT6116SA45SO8: IC SRAM 16KBIT 45NS 24SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT6116SA45SO8
Memory Size: 16K (2K x 8) Speed: 45ns
Interface: Parallel Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package: 24-SOIC Package / Case : DMP-16
Description
Series: -
Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Memory Size: 16K (2K x 8)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package: 24-SOIC
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT6116SA45SO8
InterfaceParallel
Package / Case24-SOIC (7.5mm Width)
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V