IDT6116SA45SOI8
IC SRAM 16KBIT 45NS 24SOIC
product image
IDT6116SA45SOI8 Picture
SeekIC No. : 003557687 Detail
IDT6116SA45SOI8: IC SRAM 16KBIT 45NS 24SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT6116SA45SOI8
Memory Size: 16K (2K x 8) Speed: 45ns
Interface: Parallel Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package: 24-SOIC Package / Case : DMP-16
Description
Series: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V
Memory Size: 16K (2K x 8)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package: 24-SOIC
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT6116SA45SOI8
InterfaceParallel
Package / Case24-SOIC (7.5mm Width)
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V