IDT6116SA45TPG
IC SRAM 16KBIT 45NS 24DIP
product image
IDT6116SA45TPG Picture
SeekIC No. : 003557689 Detail
IDT6116SA45TPG: IC SRAM 16KBIT 45NS 24DIP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT6116SA45TPG
Memory Size: 16K (2K x 8) THD plus Noise : 1.5 %, 0.4 %
Speed: 45ns Interface: Parallel
Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 24-DIP (0.300", 7.62mm) Supplier Device Package: 24-PDIP
Description
Series: -
Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V
Packaging: Tube
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 24-DIP (0.300", 7.62mm)