IDT70P3519S200BFG
IC SRAM 9MBIT 200MHZ 208FBGA
product image
IDT70P3519S200BFG Picture
SeekIC No. : 003554262 Detail
IDT70P3519S200BFG: IC SRAM 9MBIT 200MHZ 208FBGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT70P3519S200BFG
  • Qty
  • 0~14
Quick Details
Series: - Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Format - Memory: RAM Available Set Gain : 5.9 dB
Memory Type: SRAM - Dual Port, Synchronous Memory Size: 9M (256K x 36)
Speed: 200MHz Interface: Parallel
Voltage - Supply: 1.7 V ~ 1.9 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 208-LFBGA Supplier Device Package: 208-CABGA (15x15)
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Packaging: Tray
Speed: 200MHz
Voltage - Supply: 1.7 V ~ 1.9 V