IDT70V3319S133PRFI8
IC SRAM 4MBIT 133MHZ 128TQFP
product image
IDT70V3319S133PRFI8 Picture
SeekIC No. : 003559198 Detail
IDT70V3319S133PRFI8: IC SRAM 4MBIT 133MHZ 128TQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT70V3319S133PRFI8
Quick Details
Series: - Output Power : 90 mW
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc Format - Memory: RAM
Memory Type: SRAM - Dual Port, Synchronous Memory Size: 4.5M (256K x 18)
Speed: 133MHz Interface: Parallel
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Package / Case: 128-LQFP Supplier Device Package: 128-TQFP (14x20)
Description
Series: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Speed: 133MHz