IDT70V3319S166BC8
IC SRAM 4MBIT 166MHZ 256BGA
product image
IDT70V3319S166BC8 Picture
SeekIC No. : 003554354 Detail
IDT70V3319S166BC8: IC SRAM 4MBIT 166MHZ 256BGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT70V3319S166BC8
Memory Size: 4.5M (256K x 18) Speed: 166MHz
Interface: Parallel Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Package / Case: 256-LBGA
Supplier Device Package: 256-CABGA (17x17) Package / Case : DMP-16
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Speed: 166MHz
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V