IDT70V3319S166BFG
IC SRAM 4MBIT 166MHZ 208FBGA
product image
IDT70V3319S166BFG Picture
SeekIC No. : 003554358 Detail
IDT70V3319S166BFG: IC SRAM 4MBIT 166MHZ 208FBGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT70V3319S166BFG
  • Qty
  • 0~14
Available Set Gain : 5.9 dB Memory Size: 4.5M (256K x 18)
Speed: 166MHz Interface: Parallel
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 208-LFBGA Supplier Device Package: 208-CABGA (15x15)
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Packaging: Tray
Speed: 166MHz
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.45 V
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Memory Size: 4.5M (256K x 18)
Memory Type: SRAM - Dual Port, Synchronous
Package / Case: 208-LFBGA
Supplier Device Package: 208-CABGA (15x15)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT70V3319S166BFG
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size4M (256K x 18)
Speed166MHz
InterfaceParallel
Package / Case208-FBGA
PackagingTray