IDT71016S12PHG
IC SRAM 1MBIT 12NS 44TSOP
product image
IDT71016S12PHG Picture
SeekIC No. : 003552515 Detail
IDT71016S12PHG: IC SRAM 1MBIT 12NS 44TSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71016S12PHG
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Memory Size: 1M (64K x 16) THD plus Noise : 1.5 %, 0.4 %
Speed: 12ns Interface: Parallel
Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 44-TSOP (0.400", 10.16mm Width) Supplier Device Package: 44-TSOP II
Description
Series: -
Voltage - Supply: 4.5 V ~ 5.5 V
Packaging: Tube
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Memory Size: 1M (64K x 16)
Package / Case: 44-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package: 44-TSOP II
Speed: 12ns
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT71016S12PHG
Memory Size1M (64K x 16)
Speed12ns
InterfaceParallel
Package / Case44-TSOP II
PackagingTube
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V