IDT71P72804S200BQ8
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 165FBGA
product image
IDT71P72804S200BQ8 Picture
SeekIC No. : 003555037 Detail
IDT71P72804S200BQ8: IC SRAM 18MBIT 200MHZ 165FBGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71P72804S200BQ8
Memory Size: 18M (1M x 18) Speed: 200MHz
Interface: Parallel Voltage - Supply: 1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Package / Case: 165-TBGA
Supplier Device Package: 165-CABGA (13x15) Package / Case : DMP-16
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Speed: 200MHz
Voltage - Supply: 1.7 V ~ 1.9 V