IDT71P72804S250BQG8
IC SRAM 18MBIT 250MHZ 165FBGA
product image
IDT71P72804S250BQG8 Picture
SeekIC No. : 003555042 Detail
IDT71P72804S250BQG8: IC SRAM 18MBIT 250MHZ 165FBGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71P72804S250BQG8
Format - Memory: RAM Memory Type: SRAM - Synchronous, QDR II
Memory Size: 18M (1M x 18) Speed: 250MHz
Interface: Parallel Voltage - Supply: 1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Package / Case: 165-TBGA
Supplier Device Package: 165-CABGA (13x15) Package / Case : DMP-16
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Voltage - Supply: 1.7 V ~ 1.9 V
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Memory Type: SRAM - Synchronous, QDR II
Speed: 250MHz