IDT71P73804S200BQ
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 165FBGA
product image
IDT71P73804S200BQ Picture
SeekIC No. : 003555051 Detail
IDT71P73804S200BQ: IC SRAM 18MBIT 200MHZ 165FBGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71P73804S200BQ
Format - Memory: RAM Available Set Gain : 5.9 dB
Memory Type: SRAM - DDR2 Memory Size: 18M (1M x 18)
Speed: 200MHz Interface: Parallel
Voltage - Supply: 1.7 V ~ 1.9 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 165-TBGA Supplier Device Package: 165-CABGA (13x15)
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Packaging: Tray
Speed: 200MHz
Voltage - Supply: 1.7 V ~ 1.9 V