IDT71P74804S200BQG
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 165FBGA
product image
IDT71P74804S200BQG Picture
SeekIC No. : 003555073 Detail
IDT71P74804S200BQG: IC SRAM 18MBIT 200MHZ 165FBGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71P74804S200BQG
Available Set Gain : 5.9 dB Memory Size: 18M (1M x 18)
Speed: 200MHz Interface: Parallel
Voltage - Supply: 1.7 V ~ 1.9 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 165-TBGA Supplier Device Package: 165-CABGA (13x15)
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Packaging: Tray
Speed: 200MHz
Voltage - Supply: 1.7 V ~ 1.9 V
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Memory Type: SRAM - Synchronous, QDR II
Memory Size: 18M (1M x 18)
Package / Case: 165-TBGA
Supplier Device Package: 165-CABGA (13x15)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT71P74804S200BQG
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size18M (1M x 18)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Package / Case165-FBGA
PackagingTray
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V