IDT71T75602S100BGGI
IC SRAM 18MBIT 100MHZ 119BGA
product image
IDT71T75602S100BGGI Picture
SeekIC No. : 003555015 Detail
IDT71T75602S100BGGI: IC SRAM 18MBIT 100MHZ 119BGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71T75602S100BGGI
  • Qty
  • 0~84
Quick Details
Series: - Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Format - Memory: RAM Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT
Available Set Gain : 5.9 dB Memory Size: 18M (512K x 36)
Speed: 100MHz Interface: Parallel
Voltage - Supply: 2.375 V ~ 2.625 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Package / Case: 119-BGA Supplier Device Package: 119-PBGA (14x22)
Description
Series: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Packaging: Tray
Speed: 100MHz
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT
Voltage - Supply: 2.375 V ~ 2.625 V
Package / Case: 119-BGA
Supplier Device Package: 119-PBGA (14x22)
Memory Size: 18M (512K x 36)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT71T75602S100BGGI
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size18M (512K x 36)
Speed100MHz
InterfaceParallel
Package / Case119-BGA
PackagingTray