IDT71T75602S166PFGI
IC SRAM 18MBIT 166MHZ 100TQFP
product image
IDT71T75602S166PFGI Picture
SeekIC No. : 003549591 Detail
IDT71T75602S166PFGI: IC SRAM 18MBIT 166MHZ 100TQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71T75602S166PFGI
  • Qty
  • 0~72
Quick Details
Series: - Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Format - Memory: RAM Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT
Available Set Gain : 5.9 dB Memory Size: 18M (512K x 36)
Speed: 166MHz Interface: Parallel
Voltage - Supply: 2.375 V ~ 2.625 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Package / Case: 100-LQFP Supplier Device Package: 100-TQFP (14x20)
Description
Series: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Packaging: Tray
Speed: 166MHz
Package / Case: 100-LQFP
Supplier Device Package: 100-TQFP (14x20)
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT
Voltage - Supply: 2.375 V ~ 2.625 V