IDT71T75602S200PFGI
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 100TQFP
product image
IDT71T75602S200PFGI Picture
SeekIC No. : 003549605 Detail
IDT71T75602S200PFGI: IC SRAM 18MBIT 200MHZ 100TQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71T75602S200PFGI
Available Set Gain : 5.9 dB Memory Size: 18M (512K x 36)
Speed: 200MHz Interface: Parallel
Voltage - Supply: 2.375 V ~ 2.625 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Package / Case: 100-LQFP Supplier Device Package: 100-TQFP (14x14)
Description
Series: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Packaging: Tray
Speed: 200MHz
Package / Case: 100-LQFP
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Supplier Device Package: 100-TQFP (14x14)
Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT
Voltage - Supply: 2.375 V ~ 2.625 V
Memory Size: 18M (512K x 36)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT71T75602S200PFGI
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size18M (512K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Package / Case100-TQFP
PackagingTray