IDT71T75802S100PF
IC SRAM 18MBIT 100MHZ 100TQFP
product image
IDT71T75802S100PF Picture
SeekIC No. : 003555135 Detail
IDT71T75802S100PF: IC SRAM 18MBIT 100MHZ 100TQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71T75802S100PF
  • Unit Price
  • Negotiable
Available Set Gain : 5.9 dB Memory Size: 18M (1M x 18)
Speed: 100MHz Interface: Parallel
Voltage - Supply: 2.375 V ~ 2.625 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 100-LQFP Supplier Device Package: 100-TQFP (14x14)
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Packaging: Tray
Speed: 100MHz
Package / Case: 100-LQFP
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Supplier Device Package: 100-TQFP (14x14)
Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT
Voltage - Supply: 2.375 V ~ 2.625 V
Memory Size: 18M (1M x 18)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT71T75802S100PF
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size18M (1M x 18)
Speed100MHz
InterfaceParallel
Package / Case100-TQFP
PackagingTray