IDT71T75802S100PFI8
IC SRAM 18MBIT 100MHZ 100TQFP
product image
IDT71T75802S100PFI8 Picture
SeekIC No. : 003555142 Detail
IDT71T75802S100PFI8: IC SRAM 18MBIT 100MHZ 100TQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71T75802S100PFI8
  • Unit Price
  • Negotiable
Memory Size: 18M (1M x 18) Speed: 100MHz
Interface: Parallel Voltage - Supply: 2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Package / Case: 100-LQFP
Supplier Device Package: 100-TQFP (14x14) Package / Case : DMP-16
Description
Series: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Speed: 100MHz
Package / Case: 100-LQFP
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Supplier Device Package: 100-TQFP (14x14)
Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT
Voltage - Supply: 2.375 V ~ 2.625 V