IDT71T75802S133BGGI8
IC SRAM 18MBIT 133MHZ 119BGA
product image
IDT71T75802S133BGGI8 Picture
SeekIC No. : 003554640 Detail
IDT71T75802S133BGGI8: IC SRAM 18MBIT 133MHZ 119BGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71T75802S133BGGI8
Quick Details
Series: - Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Format - Memory: RAM Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT
Memory Size: 18M (1M x 18) Speed: 133MHz
Interface: Parallel Voltage - Supply: 2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Package / Case: 119-BGA
Supplier Device Package: 119-PBGA (14x22) Package / Case : DMP-16
Description
Series: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Speed: 133MHz
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT
Voltage - Supply: 2.375 V ~ 2.625 V