IDT71V2546S100PFG
IC SRAM 4MBIT 100MHZ 100TQFP
product image
IDT71V2546S100PFG Picture
SeekIC No. : 003556133 Detail
IDT71V2546S100PFG: IC SRAM 4MBIT 100MHZ 100TQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71V2546S100PFG
Quick Details
Series: - Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Format - Memory: RAM Available Set Gain : 5.9 dB
Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Speed: 100MHz Interface: Parallel
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 100-LQFP Supplier Device Package: 100-TQFP (14x14)
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Packaging: Tray
Speed: 100MHz
Package / Case: 100-LQFP
Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Supplier Device Package: 100-TQFP (14x14)
Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT71V2546S100PFG
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size4M (128K x 36)
Speed100MHz
InterfaceParallel
Package / Case100-TQFP
PackagingTray