IDT71V2546S100PFG8
IC SRAM 4MBIT 100MHZ 100TQFP
product image
IDT71V2546S100PFG8 Picture
SeekIC No. : 003556134 Detail
IDT71V2546S100PFG8: IC SRAM 4MBIT 100MHZ 100TQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71V2546S100PFG8
Quick Details
Series: - Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Format - Memory: RAM Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT
Memory Size: 4.5M (128K x 36) Speed: 100MHz
Interface: Parallel Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Package / Case: 100-LQFP
Supplier Device Package: 100-TQFP (14x14) Package / Case : DMP-16
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Speed: 100MHz
Package / Case: 100-LQFP
Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Supplier Device Package: 100-TQFP (14x14)
Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT71V2546S100PFG8
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory Size4M (128K x 36)
Speed100MHz
InterfaceParallel
Package / Case100-TQFP
PackagingTape & Reel (TR)