IDT71V25761SA183BQ
IC SRAM 4MBIT 183MHZ 165FBGA
product image
IDT71V25761SA183BQ Picture
SeekIC No. : 003556256 Detail
IDT71V25761SA183BQ: IC SRAM 4MBIT 183MHZ 165FBGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71V25761SA183BQ
Format - Memory: RAM Memory Type: SRAM - Synchronous
Available Set Gain : 5.9 dB Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Speed: 183MHz Interface: Parallel
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 165-TBGA Supplier Device Package: 165-CABGA (13x15)
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Packaging: Tray
Memory Type: SRAM - Synchronous
Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Package / Case: 165-TBGA
Speed: 183MHz