IDT71V25761SA183BQI8
IC SRAM 4MBIT 183MHZ 165FBGA
product image
IDT71V25761SA183BQI8 Picture
SeekIC No. : 003556259 Detail
IDT71V25761SA183BQI8: IC SRAM 4MBIT 183MHZ 165FBGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71V25761SA183BQI8
Format - Memory: RAM Memory Type: SRAM - Synchronous
Memory Size: 4.5M (128K x 36) Speed: 183MHz
Interface: Parallel Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Package / Case: 165-TBGA
Supplier Device Package: 165-CABGA (13x15) Package / Case : DMP-16
Description
Series: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Memory Type: SRAM - Synchronous
Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Package / Case: 165-TBGA
Speed: 183MHz
Supplier Device Package: 165-CABGA (13x15)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT71V25761SA183BQI8
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4M (128K x 36)
Speed183MHz
InterfaceParallel
Package / Case165-FBGA
PackagingTape & Reel (TR)