IDT71V25761SA200BGI
IC SRAM 4MBIT 200MHZ 119BGA
product image
IDT71V25761SA200BGI Picture
SeekIC No. : 003556262 Detail
IDT71V25761SA200BGI: IC SRAM 4MBIT 200MHZ 119BGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71V25761SA200BGI
Format - Memory: RAM Available Set Gain : 5.9 dB
Memory Type: SRAM - Synchronous Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Speed: 200MHz Interface: Parallel
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Package / Case: 119-BGA Supplier Device Package: 119-PBGA (14x22)
Description
Series: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Packaging: Tray
Speed: 200MHz
Memory Type: SRAM - Synchronous
Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V