IDT71V25761YSA200BQI
IC SRAM 4MBIT 200MHZ 165FBGA
product image
IDT71V25761YSA200BQI Picture
SeekIC No. : 003556226 Detail
IDT71V25761YSA200BQI: IC SRAM 4MBIT 200MHZ 165FBGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71V25761YSA200BQI
Format - Memory: RAM Available Set Gain : 5.9 dB
Memory Type: SRAM - Synchronous Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Speed: 200MHz Interface: Parallel
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Package / Case: 165-TBGA Supplier Device Package: 165-CABGA (13x15)
Description
Series: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Packaging: Tray
Speed: 200MHz
Memory Type: SRAM - Synchronous
Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Package / Case: 165-TBGA
Supplier Device Package: 165-CABGA (13x15)
Parameters:
Technical/Catalog InformationIDT71V25761YSA200BQI
VendorIDT, Integrated Device Technology Inc
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4M (128K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Package / Case165-FBGA
PackagingTray