IDT71V3556S166BQ
IC SRAM 4MBIT 166MHZ 165FBGA
product image
IDT71V3556S166BQ Picture
SeekIC No. : 003556306 Detail
IDT71V3556S166BQ: IC SRAM 4MBIT 166MHZ 165FBGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71V3556S166BQ
Format - Memory: RAM Available Set Gain : 5.9 dB
Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Speed: 166MHz Interface: Parallel
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 165-TBGA Supplier Device Package: 165-CABGA (13x15)
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Packaging: Tray
Speed: 166MHz
Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V