IDT71V3556SA150BQ
IC SRAM 4MBIT 150MHZ 165FBGA
product image
IDT71V3556SA150BQ Picture
SeekIC No. : 003553134 Detail
IDT71V3556SA150BQ: IC SRAM 4MBIT 150MHZ 165FBGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71V3556SA150BQ
Available Set Gain : 5.9 dB Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Speed: 150MHz Interface: Parallel
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 165-TBGA Supplier Device Package: 165-CABGA (13x15)
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Packaging: Tray
Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V
Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT
Speed: 150MHz