IDT71V3556SA166BG
IC SRAM 4MBIT 166MHZ 119BGA
product image
IDT71V3556SA166BG Picture
SeekIC No. : 003553136 Detail
IDT71V3556SA166BG: IC SRAM 4MBIT 166MHZ 119BGA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IDT71V3556SA166BG
Quick Details
Series: - Manufacturer: IDT, Integrated Device Technology Inc
Format - Memory: RAM Available Set Gain : 5.9 dB
Memory Type: SRAM - Synchronous ZBT Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Speed: 166MHz Interface: Parallel
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 119-BGA Supplier Device Package: 119-PBGA (14x22)
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Packaging: Tray
Speed: 166MHz
Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Voltage - Supply: 3.135 V ~ 3.465 V